KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 14752077
nr 1475 2077
Ulla Fries
(f. 1946), Sverige
Etsning, Signerad, daterad 1976, "Flugor". Bildmått: 28x24, yttermått inklusive ram: 48x42 cm
Ulla Fries, svensk bildkonstnär född i Uppsala 1946.
Utrop:
800 kr
Såld:
3.200 kr
måndag 20 juni 2022
kl 18:21:10
300 kr
700 kr
800 kr
900 kr
1.600 kr
1.100 kr
1.200 kr (Budbetjänt)
1.900 kr
2.000 kr (Budbetjänt)
2.200 kr
2.400 kr (Budbetjänt)
2.600 kr
2.800 kr (Budbetjänt)
3.000 kr
20 jun
Kvinnliga Konstnärer
Läs mer om Kvinnliga Konstnärer